Współczesne czasy oraz wszechobecna cyfryzacja znacząco wpływają na ograniczenie naszych zdolności manualnych. Podobnie sprawy mają się w przypadku naszych dzieci, które często zamiast, fizycznych zabawek sięgają po rozrywkę w świecie wirtualnym.
Mały majsterkowicz – obudź go w swoim dziecku
Każdy z nas zapewne pamięta, jak spędzając czas z dziadkiem w garażu lub szopie poznawał tajniki narzędzi i rozwijał w sobie żyłkę małego majsterkowicza. Niestety, takie zabawy były często niebezpieczne, a myśląc o potencjalnych ich konsekwencjach, włos jeży się na głowie. Zatem z jednej strony wiemy, że powinniśmy rozwijać kreatywność i ciekawość poznawczą naszych pociech. Z drugiej zaś, chcielibyśmy, aby zabawa była bezpieczna i w kontrolowanych warunkach.Idealnym wyborem, mogą być wzorowane na złożonych konstrukcjach mechanicznych zabawki jak np. silnik dla dzieci.
Silnik dla dzieci do rozkręcania.
Zabawka stworzona z myślą o rozwoju, zarówno zdolności poznawczych, jak i manualnych najmłodszych (produkt zalecany dla dzieci powyżej 3 roku życia). Co więcej, rozwija ona wyobraźnię, obrazując w dużym uproszczeniu, zasady działania skomplikowanych wytworów mechanicznych. Nasza pociecha będzie mogła, zarówno świetnie się bawić skręcając jak i rozkręcając silnik z wykorzystaniem dołączonych narzędzi dla dzieci. Ponadto prawidłowo złożona zabawka pozwoli obserwować pracę tłoków. Urozmaiceniem całej zabawy będą efekty świetlne i wydawane przez dziecięcy silnik dźwięki.
Zestaw składa się z następujących elementów:
- silnik do rozkręcania
- śrubokręt
- zestaw kluczy
- śrubki
- świece zapłonowe
- kluczyk do odpalenia silnika
Każdy mały majsterkowicz wykorzystując powyższe elementy będzie dobrze się bawić przez wiele godzin. Jednak zabawa i dobre samopoczucie naszego dziecka to nie jedyne korzyści płynące z tej zabawki. Wymaga ona doboru i dopasowania odpowiednich narzędzi dla dzieci z zestawu do określonego zadania, np. do wkręcania śruby będzie potrzebny śrubokręt. Takie działania będą miały pozytywny wpływ na rozwój lewej półkuli mózgu naszego dziecka. Która, jak powszechnie wiadomo, jest odpowiedzialna m.in. mowę i umiejętności analityczne.
Najnowsze komentarze